Az IT-projektek késése, a teljesítési határidők csúszása gyakori probléma a nagyvállalatok körében, mindezek pedig komoly anyagi és üzletstratégiai következményekkel is járhatnak. Az UC Hire Lab csapata átfogó kutatás keretében vizsgálja, hogy milyen hatások befolyásolhatják a projektek ütemtervét, és milyen megoldások segíthetnek a vállalatoknak a problémák mérséklésében.
Számítunk az Ön tapasztalataira is!
Mérő László matematikus, pszichológus szerint „egy munka értékét nem csak a munka eredménye, terméke határozza meg, hanem az is, hogy mennyire lehet a megrendelő biztos abban, hogy a termék valóban meg fog születni, határidőre és az elvárt minőségben.” Mi itt, a UC Hire Lab csapatában egyrészt tökéletesen egyetértünk az ismert magyar professzor véleményével, másrészt pedig érezzük azt, hogy mind a nemzetközi, mind pedig a hazai nagyvállalati szférában egyre nagyobb problémát jelent a kitűzött határidők betartása.
Miért van szükség a kutatásra?
Az elmúlt évek digitalizációs robbanása okán hatalmas a nyomás magukon a cégeken, ebből kifolyólag a menedzsmenten, a vállalati IT-divíziókon, fejlesztőkön és beszállítókon is. Egyszerre kell lépést tartaniuk a piaci versenytársakkal, a megváltozott ügyféligényekkel és persze a napról napra megjelenő informatikai trendekkel, innovációkkal is; mindezt ráadásul megállás nélkül, mert a cég stabilitását, a folytonos működést egy pillanatra sem szabad veszélyeztetni.
Az IT-projektek csúszása a fokozott figyelem és az óriási üzleti kockázat ellenére nagyon is valós és gyakori probléma a nagyvállalatoknál. Ezt felismerve kutatást indítottunk, melynek eredményeire alapozva egyrészt szeretnénk hasznos tanácsokkal szolgálni a hazai piaci szereplőknek, másrészt pedig még tovább növelnénk saját szolgáltatásaink hatékonyságát.
Mi lesz a kutatási eredményekkel?
Úgy tapasztaljuk, hogy a nagyvállalati IT-projektek késésének negatív hatásai messze túlmutatnak az egyszerű időveszteségen. A csúszások jelentős többletköltségekkel járhatnak, hiszen az elhúzódó projektekhez szükséges erőforrások – legyen szó munkaerőről, eszközökről vagy infrastruktúráról – felborítják az eredeti költségvetést. Az üzleti veszteséget ráadásul nem csupán az extra kiadások okozzák, hanem a csökkenő vagy – rosszabb esetben – teljesen kieső bevételek is.
VEGYEN RÉSZT A KUTATÁSBAN, OSSZA MEG TAPASZTALATAIT, FORMÁLJUK EGYÜTT A HAZAI IT-PIAC JÖVŐJÉT!
Ha egy vállalat a késlekedés miatt nem tud időben piacra lépni egy új termékkel vagy szolgáltatással, az elmaradt bevételek nem csupán az adott projekt büdzséjét, hanem a vállalat egészének gazdálkodását is destabilizálhatja. Kutatásunk eredményeit és következtetéseit, illetve az azokra épülő innovatív megoldási javaslatainkat széles körben megosztjuk, mert hiszünk abban, hogy a hazai technológiai közösség meghatározó tagjaként szerepünk és felelősségünk van az IT-szféra jövőjének formálásában.
Miért kellek én a kutatáshoz?
Minden nagyvállalat más-más kihívásokkal küzd. Nincs két azonos IT-projekt, nincs két megegyező ütemterv, ezekhez kapcsolódóan pedig nincs két egyforma szituáció például az erőforrás- vagy technológiai igények tekintetében sem. Az UC Hire Lab kutatásához éppen ezért van szükség minél több, az üzleti és IT-világ különböző területeiről érkező, valós tapasztalatra.
Szeretnénk pontosan feltérképezni, hogy milyen gyakoriak a határidő-problémák a magyarországi vállalatok körében, és milyen eszközökkel tudják a cégek ezeket mérsékelni. Kutatásunk nemcsak a probléma mélységeit vizsgálja, hanem az eredmények révén a jelenleginél is hatékonyabb, gyakorlati megoldásokat is kínálhat majd partnereink számára. A kutatás megállapításai reményeink szerint irányt mutatnak majd a cégeknek abban, hogyan tehetik üzleti és IT-szakmai értelemben is eredményesebbé projektmenedzsmentjüket, és hogyan használhatják ki például fő profilunk, a munkaerő–kölcsönzés adta lehetőségeket.
Kutatásunk kérdőívét itt találja, ha pedig további kérdései lennének a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatban, keresse kollégáinkat bizalommal elérhetőségeink bármelyikén! Ha kíváncsi a kutatásunk eredményeire, kövesse híreinket szakmai oldalunkon a LinkedIn-en!